Mezoterapia igłowa. Charakterystyka i wskazania do zabiegu
To jeden z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej, którego historia sięga lat 50. minionego wieku. Metoda pozwala osiągnąć doskonałe efekty, widoczne do razu i to gołym okiem! Jednocześnie nie wiąże się z długotrwałą rekonwalescencją. Oto co warto wiedzieć o mezoterapii igłowej.
Dlaczego mezoterapia igłowa daje takie dobre rezultaty?
Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry właściwej substancji aktywnych, takich jak witaminy, aminokwasy czy mikroelementy. Mezoterapię wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia, które wykonuje setki mikroskopijnych nacięć. W ten sposób bariera naskórka jest pokonana, a substancje odżywcze są wprowadzane bezpośrednio do skóry właściwej i to w odpowiednim stężeniu.
Prekursorem zabiegu był francuski lekarz, który w latach 50. XX wieku stosował go celem leczenia migreny. Dzisiaj mezoterapia jest stosowana głównie w gabinetach medycyny estetycznej. Ma ona podwójne działanie: wstrzyknięte substancje korzystnie działają na skórę, a efekt ten wzmacnia proces samoregeneracji po licznych nakłuciach. Ślady po zabiegu znikają kilka godzin po jego zakończeniu, mezoterapia nie wiąże się z uciążliwą rekonwalescencją. Po wizycie w gabinecie najlepiej unikać promieni słonecznych, nie należy także stosować środków, które mogą wywołać podrażnienie skóry.
Efekty kuracji są widoczne gołym okiem, co z pewnością ma wpływ na popularność zabiegu. Mezoterapia powinna być stosowana w regularnych odstępach czasu, zgodnie z zaleceniami specjalisty dokonującego iniekcji substancji aktywnych.
Kiedy warto zastosować mezoterapię igłową?
Zabieg jest polecany osobom, które chcą generalnie poprawić kondycję cery: nadać jej promienny, naturalny wygląd. W ten sposób można zlikwidować cienie pod oczami, odmłodzić i nawilżyć skórę twarzy. Mezoterapia jest ponadto stosowana do regeneracji skóry szyi, dekoltu i dłoni. Iniekcja aktywnych substancji pozwala wypełnić zmarszczki, zlikwidować cellulit, rozstępy, przebarwienia czy blizny. Metoda jest odpowiednia także w leczeniu łysienia.